nowosci

Archiwum Biżuterii

Secesja - diamenty i perła - Wiedeń XIX/XX w.

Secesja - diamenty i perła - Wiedeń XIX/XX w.

sprzedany.png

SECESJA - DIAMENTY I PERŁA

WIEDEŃ XIX/XX W.

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii, podkreślał piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja. Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme belle epoque, będący swoistym przełomem w produkcji i stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą - jak żadna inna.

Estetyka i linia secesyjna, naśladując naturę i wszelkie formy roślinno-zoomorficzne, nadawała przedmiotom piękne, fantazyjne kształty. Secesja wypracowała charakterystyczne dla siebie środki wyrazu – linearyzm formy – giętka linia, jasne połyskujące barwy i ornamentykę inspirowaną naturą.

Precjoza przybierały formy stylizowanych gałązek, pąków kwiatów, orchidei, stylizowanych dekoracyjnych liści połączonych z wijącymi się liniami, dekoracyjnych pnącz jak i owadów – motyli, muszek, ważek. 

 

Katalogowym przykładem estetyki secesyjnej starego Wiednia jest ten pierścionek, w którym w płynną linię wijących się gałązek, zostały wpisane - w formie pąków kwiatów - diamenty, a całość zwieńcza perła podkreślająca wysublimowany charakter pierścionka.

 

Pierścionek wykonany w złocie próby 0,580 oraz srebrze - oprawy diamentów.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Wiedeń.

Ocechowanie - kontrolna cecha dla Wiednia z okresu 1872-1922  bita na odwrociu korony pierścionka.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych brylantowych i rozetowych o masie łącznej szacowanej w oprawach - 0,45 ct.  /16 kamieni/.

Barwa bieli - H-I, czystość - SI.

 

Masa pierścionka - 4,880 grama.

Wymiary - korona 2,6 cm x 1,5 cm. Rozmiar jubilerski -17 /średnica mierzona wewnątrz szyny 17,80 mm/.

Stan zachowania - konstrukcja i kamienie w stanie bardzo dobrym, bez żadnych zastrzeżeń.

 

Klasyka wiedeńskiej secesji pełna finezji i kunsztu złotniczego w formie pełnej niezaprzeczalnego wdzięku, kobiecości i subtelności mimo tak okazalej korony.

Praca jubilerska jest niezwykle delikatna i precyzyjna z urodą diamentu dawnego szlifu  i niepowtarzalnym ponadczasowym charakterem.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty