nowosci

Archiwum Biżuterii

Unikalna złota bransoleta z diamentami i szmaragdami - Wiedeń 1866-1872

Unikalna złota bransoleta z diamentami i szmaragdami - Wiedeń 1866-1872

sprzedany.png

UNIKALNA ZŁOTA BRANSOLETA - DIAMENTY I SZMARAGDY,

AUSTRO-WĘGRY, XIX W.

 

Unikalna, w formie i zdobieniu, bransoleta wykonana w złocie próby 0,580 - pr. 4.

 

Czas powstania/pochodzenie - II połowa XIX w., tereny ówczesnej monarchii austro-węgierskiej ze wskazaniem na warsztaty wiedeńskie.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze z początkowego okresu monarchii 1866-1872, cecha bita na zapięciu bransolety.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach starych rozet i rautów  /64 kamienie/  oraz szmaragdy /18 kamieni/ w szlifach tablicowych tworzące motyw kłosu zboża wkomponowanego w absolutnie prostą i minimalistyczną obręcz bransolety.

 

Przy zawiasie i zapięciu kunsztowny grawerunek.

 

Symolika kłosów zbóż była dość popularna w XIX w. zdobnictwie, rzadko jednak spotykana w biżuterii tego typu -  częściej funkcjonowała w postaci ozdób w formach rzeźbionej kości słoniowej z tym motywem.

Motyw ten wpisuje się w okres realizmu naturalistycznego z symboliką dobrobytu i urodzaju, sielskości i bogactwa dla obdarowanej osoby.

 

Masa bransolety - 49,94 grama.

Wymiary - szerokość obręczy 2,85 cm, średnica obręczy po owalu - 5,8 cm x 5,2 cm. Dość duża tolerancja rozmiarowa w zależności od sposobu noszenia.

 

Stan zachowania - bardzo dobry, mimo takiego wieku, techniki i zdobienia stan jest wyśmienity, bez uszkodzeń i ingerencji.

Wszelkie zniekształcenia widoczne na fot. to odbicia światła. 

 

Unikalny egzemplarz historyczny z rzadkim ocechowaniem i ponadczasową symboliką w kunsztownej pracy złotniczej - szczególnie realistycznego precyzyjnego przedstawienia motywu kłosa z doskonałym doborem kamieni - symbolika jakże aktualna i pożądana dzisiaj.  

 

 Dołączam certyfikat rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Macieja Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty