nowosci

Archiwum Biżuterii

Wisior art deco, srebrno-złoty, z diamentami starego szlifu - 1 CT i perłami - lata 20. XX w.

Wisior art deco, srebrno-złoty, z diamentami starego szlifu - 1 CT i perłami - lata 20. XX w.


WISIOR SREBRNO-ZŁOTY Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1 CT

I PERŁAMI, ART DECO LATA 20. XX W.

 

Unikalny - wyjątkowej urody, jak i kunsztu i precyzji pracy jubilerskiej - wisior wykonany w złocie próby 0,580 oraz srebrze. Łańcuszek nie jest przedmiotem sprzedaży.

 

Czas powstania/pochodzenie - początek lat 20. XX w., okres i styl art deco. Austria lub Francja.

Zdobienie - diamenty naturalne w starych szlifach fasetowych - owalnych i okrągłych  /62 kamienie/ o masie łącznej 1 CT.

Barwa bieli - H-I, czystość SI.

Diamenty pełne blasku i życia starych szlifów, szczególnie pięknym w tak oryginalnej formie wisiora, co ze względu na ich nieregularność, jest niezwykle trudne do ukazania na zdjęciach - tu nie ma identycznych, okrągłych kamieni jak współczesne - wszystkie takie same - brylanty.

Zdobienie millegraine'm, jak i perełkowanie krawędzi opraw w ażurowej, misternej konstrukcji całości nie tylko eksponuje blask kamieni, ale i ukazuje mistrzostwo dawnego złotnictwa. 

Perły słonowodne hodowlane - średnica 1 cm i mniejsza - 0,6 cm.

 

Masa wisiora - 9,680 grama.

Wymiary - 6,3 cm długości x 2,3 cm szerokości maksymalnej.

Stan zachowania - bardzo dobry, bez napraw i ingerencji, całość ażurowej konstrukcji, jak i kamienie zachowane wyśmienicie, bez ubytków.

 

Wisior urzeka oryginalną, czystą, art decowską formą - geometria i symetria kompozycji złamana miękką linią zdobień, wyrafinowanie i elegancja,wyrazistość i piękne proporcje doskonale oddające ducha tamtych lat.

Wisior rzadko spotykany w takiej formie i gabarytach prezentuje urodę i czar dawnej biżuterii - to kwintesencja kobiecości, wdzięku i klasy w najpiękniejszym połączeniu kamieni - diamentów i pereł. Zdecydowany klimat epoki, charyzma i nieprzemijające piękno biżuterii ponadczasowej.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty

 

ART DECO

 

Jeśli jest w historii jakiś styl, który jak żaden inny, zawładnął masowo ludzką wyobraźnią, obejmując wszystkie dziedziny sztuki i który do dziś cieszy się niezwykłą popularnością, będąc obecnym także we wspołczesnym wzornictwie, to jest nim art deco.

Szczególnie mocno swoją obecność zaznaczył we wszystkich obszarach sztuki, w różnych formach, od lat 20-tych aż do połowy lat 60-tych XX w.

 

Lata 1920-te to także czas wyrafinowanego i niepowtarzalnego designu w biżuterii, obok drogocennych kamieni jak diament czy szmaragd, stosowano z upodobaniem najlepsze kruszce podkreślające i piękno diamentu, i stanowiące o jakości wyrobu - szczególnie platynę, która eksponowała kolor kamienia i blask diamentów.

Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania - bo wtedy jubilerstwo sięgnęło artystycznych szczytów - to podstawowe cechy biżuterii art deco, zaś diamentowa biżuteria stała się symbolem epoki.

 

Estetyka art deco jest niezwykle wyrazista w charakterze, z dominantą geometrii i symetrii formy, wyrafinowanej prostoty w połączeniu z wysmakowaniem projektu i finezją.

 

Ponadczasowość, nowoczesność i szlachetność formy, ale i prostota, funkcjonalność  i nawiązanie do stylów klasycznych, a także wyrazistość tego stylu, piękne proporcje  i mistrzowskie wykonanie – to wszystko powoduje, iż jest to niezmiennie modna i zachwycająca biżuteria dla każdego bez  względu na wiek, najbardziej poszukiwana przez koneserów tematu. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat i ujmuje urokiem wiele młodych osób.  Elegancka nowoczesność Art Deco jest niezastąpiona.