nowosci

Archiwum Biżuterii

XIX w. pierścionek z turkusem i brylantami starego szlifu - 3 ct - piękna markiza

XIX w. pierścionek z turkusem i brylantami starego szlifu - 3 ct - piękna markiza

sprzedany.png

PIERŚCIONEK SREBRNO-ZŁOTY Z TURKUSEM I BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU - 3 CT

PIĘKNA MARKIZA Z XIX W.

 

W II połowie XIX w. szczególnie modna była kombinacja turkusu lub opalu w szlifie kaboszonu z diamentami w formie karmazycji. Rzadko jednak zdarzają się takie okazy jak ta unikalna markiza diamentowo-turkusowa,  wykonana w złocie próby 0,580, oprawa diamentów - srebro.

 

Czas powstania/pochodzenie - ostatnia ćwierć XIX w.,  forma, technika wykonania i opraw kamieni, jak i użyte próby kruszców są reprezentatywne dla wiedeńskiej szkoły jubilerskiej z II połowy XIX w.

 

Zdobienie - turkus naturalny nie modyfikowany,  jednorodnie zabarwiony,  w najpiękniejszym odcieniu kamienia niebios.  Szlif nieregularnego kaboszonu - masa ok. 2,40 ct. Pochodzenie - Persja. 

 

Diamenty naturalne w szlifach brylantowych starych - cushion - na formach starych owali antique - o masie łącznej szacowanej w oprawach - 3 ct. /10 kamieni/.

Wymiary kamieni - od 4,5 mm do 3,8 mm, wysokości od 3,00 mm - 2,50 mm.

Barwa bieli - H/ L - jeden diament.

Czystość SI1/ jeden kamień - P1.

 

Diamenty niezwykle żywe, pełne ognia i skry dawnego szlifu  - blasku i urody cushionów. Oprawne w srebrne kaszty na złotej bizie.

 

Masa pierścionka - 5,560 grama.

Wymiary - korona 1,8 x 1,6 cm. Rozmiar jubilerski - 12.5 /średnica mierzona wewnątrz szyny - 16,5 mm/.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalne wszystkie kamienie, nieznaczny ślad po dawnej korekcie rozmiaru. Ładna patyna.

 

Rzadki okaz XIX w. markizy diamentowo-turkusowej, gdzie uroda turkusu i blask diamentów w najpiękniejszym historycznym szlifie  doskonale współgrają z pięknem i wdziękiem tej formy jubilerskiej. 

Klasyczne, ponadczasowe i zdecydowanie kobiece piękno, jeśli idzie o pierścionki -  zaś w tak rzadkim połączeniu diamentów z  turkusem poprzez symbolikę kamienia niebios czyni całość jeszcze bardziej romantyczną.

 

Dołączam certyfikat  rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych - Jacek Ożdżeński.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty