nowosci

Archiwum Biżuterii

Złota bransoleta z diamentami starego szlifu i szafirem nie traktowanym - Praga XIX/XX w.

Złota bransoleta z diamentami starego szlifu  i szafirem nie traktowanym - Praga XIX/XX w.

sprzedany.png

ZŁOTA BRANSOLETA Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI I NIE TRAKTOWANYM SZAFIREM

PRAGA,   XIX/XX W.

 

Bransoleta, w klasycznej prostej formie, wykonana w złocie próby 0,580 - pr. 4. Stanowi oryginalny komplet z broszą.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., Praga.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier z okresu 1872-1922, Urząd Probierczy w Pradze. Imiennik złotnika BS.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach rozet antwerpskich - 4,30 mm do 2,8 mm - masa szacowana w oprawach - ok. 0,90 ct. /6 kamieni/.

 

Charakteru i smaku całości dodaje szafir naturalny niebieski o cenionej barwie chabrowej,  wysokiej jakości  i czystości - kamień bez śladów wygrzewania, nie traktowany /nie poprawiany jak prawie wszystkie kamienie kolorowe obecnie na rynku/.

Masa szafiru - 1,20 ct. /6,70 mm - 5,90 mm/.

 

Masa bransolety - 16,94 gr.

Wymiary bransolety - obręcz o szerokości od 1,2 cm do 0,8 cm na odwrociu.

Owal obręczy - 5,65 cm x 5,05 cm mierzony wewnątrz, na średni i szczupły nadgarstek.

 

Stan zachowania - wyjątkowo piękny i rzadki, praktycznie doskonały. Bez ubytków, uszkodzeń, wgnieceń czy jakichkolwiek ingerencji,  co w kontekście techniki wykonania, wieku, jak i wybitnie użytkowego charakteru bransolety jest niezwykłą rzadkością.

 

Szlachetna patyna czasu, szczególnie na oprawach kamieni, nadaje złotu ciepły, stary, głęboki odcień i stanowi jednocześnie kontrast dla blasku diamentów, stwarzając dlań odpowiedni światłocień.

 

Klasyka XIX w. biżuterii austro-węgierskiej, urzekająca prostotą i wyrafinowaniem formy, niepowtarzalną urodą diamentowych rozet i pięknem prawdziwych, nie modyfikowanych szafirów. Wdzięk  i klasa kompozycji nad wyraz prostej.

Bransoleta zdecydowanie ponadczasowa w charakterze, stanowi przykład biżuterii historycznej doskonale wpisującej się w dzisiejsze czasy i stylizacje.

 

Dołączam certyfikat rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych Pracowni Gemmologicznej Macieja Ożdżeńskiego.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty