nowosci

Bransolety

Bransoleta złota biedermeier - brylant w starym szlifie 1,14 ct i emalia, połowa XIX w.

Bransoleta złota biedermeier  - brylant w starym szlifie 1,14 ct i emalia, połowa XIX w.

Cena:
Cena:
Cena: 22 000,00 zł

BRANSOLETA ZŁOTA Z BRYLANTEM STAREGO SZLIFU  1,14 CT

W MOTYWIE KWIATU Z EMALIĄ, BIEDERMEIER POŁOWA XIX W.

 

Od lat 50-tych XIX w. szczególnie modną ozdobą była węzłowata brosza - występująca samodzielnie bądź stanowiąca element bransolet czy naszyjników. Tworzył nią węzeł z cyzelowanych, połączonych wewnętrznie pierścieni, które przypominały precla – obwarzanka, dekorowanych emalią lub kolorowymi kamieniami czy szkłami. Zwany także węzłem miłości - węzłem zakochanych. Szczególnie popularny w Austrii i południowych Niemczech.

Precjoza z tej epoki wykonywane były ze złotej lub srebrnej, pokrywanej złotem lekkiej blachy, perfekcyjnie cyzelowanej, repusowanej  i grawerowanej, często z dużymi kamieniami o intensywnych barwach lub kolorowym szkłem, dominowały zróżnicowane faktury i wielobarwne emalie.

 

Ornamentyka była inspirowana rokokiem, jak i realistycznymi motywami floralnymi, jak w tej właśnie bransolecie.

Motyw ten, w dość okazałej formie, prezentuje ta bransoleta wykonana w złocie próby 0,580.

 

Czas powstania/pochodzenie: połowa XIX w., lata 1850.-60. XIX w., prawdopodobnie Austria.

Zdobienie - diament w szlifie brylantowym starym na formie  starego owalu /cushion/,  o masie szacowanej w oprawie - 1,14 ct.

Barwa - I, czystość SI1.

 

Ornamentyka floralna dość wiernie oddana. Diament w kunsztownie wykonanej oprawie został wpisany w formę kwiatu zdobionego emalią kobaltową i grawerunkiem.

Kwiat diamentowy osadzony na dwóch sztyftach w misternie wykonanej strukturze połączonych ze sobą pierścieni - węzłów,  których zdobienie w części przedniej odzwierciedla fakturę gałązek.

Mimo tak okazałej formy bransoleta emanuje finezją i lekkością - jest znacznie delikatniejsza w rzeczywistości niż na zdjęciach.

 

Technika/zdobienie: złoto dęte, cyzelowanie, grawerunek.

 

Masa bransolety - 27,210 grama.

Wymiary - front szerokości 3 cm, obręcz - 5,7 cm x 5 cm średnica mierzona wewnątrz, ze względu na owal układa się dobrze na średnim i szczupłym nadgarstku.

Stan zachowania - zważywszy na wiek i taką technikę wykonania bardzo dobry, emalia z nieznacznymi ubytkami w noszeniu niewidocznymi. Całość konstrukcji w pięknym z epoki stanie, bez uszkodzeń czy ubytków, sprawne bezpieczne zapięcie.

 

Egzemplarz historyczny urzekający nie tylko niezwykłą formą i kunsztem dawnego złotnictwa,  ale i pełnym wdzięku zdobieniem, a zwłaszcza ponadczasową urodą dawnego diamentu i szlifu  - pełnego życia, blasku  i niepowtarzalności - jak i duszy i historii, czego pozbawione są współczesne - wszystkie takie same -  brylanty.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty