nowosci

Bransolety

Bransoleta złota z brylantami starego szlifu - 2,78 ct - Francja, XIX w.

Bransoleta złota z brylantami starego szlifu - 2,78 ct - Francja, XIX w.

Cena:
Cena:
Cena: 16 500,00 zł
Przedmiot zarezerwowany

BRANSOLETA ZŁOTA Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU  - 2,78 CT

FRANCJA, XIX W.

 

Bransoleta, w formie dwudzielnej, łączonej zawiaskiem obręczy,  wykonana w złocie próby 0,750, oprawa diamentów - srebro.

Bransoleta ta, będąc egzemplarzem historycznym, łączy w sobie ten magiczny - ponadczasowy i  nieodparty  - urok dawnej biżuterii z kunsztem i precyzją wykonania właściwą epoce, stylowi i starej Francji. Delikatność i kobiecość, a nade wszystko nieprzemijające piękno i magia dawnego, nie modyfikowanego diamentu, a zwłaszcza - skry szlifu.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., Francja.

Ocechowanie - historyczne urzędowe punce probiercze Francji, dość rzadkie - na złoto pr. 0,750 stosowane po roku 1893, na wyroby eksportowe,  cechy bite na zapięciu.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach brylantowych starych o masie łącznej 2,78 ct.

Wymiary kamieni - centralny 4,9 mm /H-2,74 mm/, masa 0,45 ct.

Pozostałe - 2,8 mm, 2,8-2,6 mm, /razem 29 diamentów/.

Barwa bieli - H, czystość VS do SI.

 

Technika - złoto dęte. Ażurowa, złota  podbudowa elementu centralnego w formie diamentowego kwiatuszka.

 

Stare szlify pełne życia i ognia prezentują całe piękno dawnego diamentu, doskonale wyeksponowane  w tak prostej i jednocześnie wdzięcznej formie całości, nadto w spatynowanym srebrze.

Diamentowy blask jest zdecydowanie piękniejszy w rzeczywistości - zdjęcia nie oddają urody i specyfiki szlifu Peruzziego - starego szlifu brylantowego, gdzie diamenty są niezwykle żywe, jednak nieregularność szlifu i forma owalu powoduje, iż w statycznym obrazie światło odbija się tylko od niektórych faset kamieni nie oddając urody całości.  To szlify ręczne, XIX wieczne, tu nie ma identycznych, równych i okrągłych kamieni jak współczesne - wszystkie takie same - brylanty. I w tym cały ich urok i niepowtarzalność.

 

Masa bransolety - 11,980 grama.

Wymiary - średnica frontu na poziomie diamentowego kwiatuszka - 1,4 cm, obręcz o szerokości 4 mm.

Owal bransolety mierzony wewnątrz - 5,9 cm x 5 cm. Obwód mierzony wewnątrz - około 17,5 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny bez napraw i ingerencji w substancję zabytkową - diamenty bez wtórnych uzupełnień, całość konstrukcji bez uszkodzeń, wgnieceń, wytarć, sprawny zawias i zameczek.

 

Klasyka o zdecydowanie ponadczasowym charakterze i prostocie formy z zachowaniem wyjątkowej subtelności, jak i szczególnego wdzięku w postaci diamentowego kwiatuszka.

 

Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.

Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki