nowosci

Bransolety

Platynowa bransoleta art deco, z brylantami i diamentami starego szlifu - 3.40 CT

Platynowa bransoleta art deco, z brylantami i diamentami starego szlifu - 3.40 CT

Cena:
Cena:
Cena: 28 000,00 zł

BRANSOLETA PLATYNOWA ART DECO

Z BRYLANTAMI I DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 3,40 CT - LATA 20. XX W.

 

Bransoleta wykonana w platynie pr. 0,950.

 

Czas powstania/pochodzenie - pierwsza ćwierć XX w., sam początek lat 20., okres początkowego art decoratifs.

Francja lub Austria.

 

Zdobienie - diamenty w szlifach brylantowych starych  - 15 kamieni w przedniej półobręczy - o wymiarach: 4,4 mm, 3,0 mm, 2,7 mm i masie łącznej  2,40 ct.

Biel - H-I /Wesselton do Top Crystal+/, czystość VS do SI.

Dodatkowo w półobręczy i na całym obwodzie ogniw bransolety 85 diamentów naturalnych w szlifach starych 8/8 o masie lącznej 1,00 ct.

Masa łączna wszystkich diamentów - 3,40 ct.

 

Diamenty o doskonałej brylancji, pełne światła i życia, szczególnie w takiej kompozycji bransolety jak ta,  eksponującej diamentowe piękno w pełnej krasie poprzez prostotę formy.

Kamienie  idealnie dobrane pod względem jakości i szlifu, oprawne w delikatne cargi zdobione perełkowaniem. Część przednia zdobiona także platynowym millegrainem, w który wkomponowano drobniejsze diamenty.

 

Masa bransolety - 10,890 grama. Wymiary - szerokość przedniej półobręczy - 7 mm, odwrocia - 2 mm.

Obwód mierzony wewnątrz  po zamknięciu bransolety -  17,8 cm.

Stan zachowania - wyśmienity, całość platynowej konstrukcji i kamienie w bardzo dobrym stanie, sprawne zapięcie z dwoma zabezpieczającymi "ósemkami".

 

Na szczególną uwagę zasługuje forma bransolety - część przednią stanowi półobręcz ręcznej konstrukcji na bizie łączona zawiaskami z ogniwami  tworzącymi odwrocie bransolety, na całym obwodzie zdobionymi diamentami. Taka konstrukcja pięknie eksponuje brylanty frontu bransolety i jednocześnie bardzo dobrze, miękko  układa się na nadgarstku.

 

Bransoleta zachwyca prostotą formy, z zachowaniem linii klasycznej i kobiecej, pełnej wyrafinowanego piękna,  jak i wdzięku rzeczy dawnej.  Kompozycja zdecydowanie podporządkowana ukazaniu urody i magii diamentów, stanowi jednocześnie majstersztyk pracy jubilerskiej w najszlachetniejszym i najrzadszym z kruszców.

 

Przykład symbolu epoki - diamentowej, ekskluzywnej  biżuterii lat 20. XX w. w rzadko już dziś  spotykanym designie, doskonale wyważonej w formie i gabarytach,  nie przeładowanej, o pięknych proporcjach, subtelności i lekkości.   Luksus, nowoczesna jak na owe czasy forma, ale i nawiązanie do stylów klasycznych, ekskluzywne materiały, elegancja i mistrzostwo wykonania to podstawowe cechy biżuterii tego okresu,  nadzwyczaj ponadczasowej w formie,  zachwycającej  biżuterii dla każdego bez względu na wiek. Wpisuje się doskonale w nowoczesne stylizacje, a jednak ma prawie 100 lat, ma duszę i historię.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.