nowosci

Bransolety

Platynowa bransoleta art deco z diamentami 5 ct i szmaragdami - lata 30. XX w.

Platynowa bransoleta art deco z diamentami 5 ct i szmaragdami - lata 30. XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 45 000,00 zł

BRANSOLETA PLATYNOWA Z DIAMENTAMI 5 CT  I SZMARAGDAMI,

ART DECO, LATA 30.XX W.

 

Klasyka diamentowej epoki art deco - bransoleta wykonana w platynie próby 0,900 w połączeniu z irydem /sygnowana na zapięciu 10 irid, 90 plat/., i częściowo czytelną cechą warsztatową,  badana w Urzędzie Probierczym. 

Majstersztyk ręcznej pracy w platynie i historyczny przykład kunsztu jubilerskiego w geometrycznej linii kompozycji  i wyrafinowanej ornamentyce.

 

Czas powstania - lata 30. XX w., okres i styl art deco.

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach brylantowych, markizach i bagiet.

Wymiary kamieni - 6,40 mm - 5,40 mm  - 2,90 mm markizy,  bagiety - 5,0 mm - 2,00 mm, brylanty - 2,40 - 2,30 mm.

Masa łączna szacowana w oprawach - ok. 5 ct. /168 kamieni/.

Barwa  - G-H-I, czystość VS do SI.

 

Szmaragdy naturalne w szlifach fantazyjnych, w trzech centralnych elementach z markizami, dodają stylu i charakteru całości kompozycji doskonale oddającej estetykę arts decoratifs lat 30. XX w.

 

Kompozycja bransolety unikalna w formie poprzez trzy miękkie ogniwa łączone prostokątnymi diamentami w szlifach bagiety, podobnie zapięcie - stanowi je diament w szlifie bagietkowym, po zamknięciu bransoleta stanowi całość kompozycji bez początku i końca doskonale układając się i prezentując na nadgarstku.

 

Masa bransolety - 22,20 grama.

Wymiary - szerokość 0,8 cm, długość - 18 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, konstrukcja w pięknym stanie bez zastrzeżeń, zapięcie z zabezpieczającym łańcuszkiem, tylko szmaragdy mają z racji wieku przytarcia na krawędziach faset widoczne pod lupą x 10.

 

Wysmakowanie i finezja formy w połączeniu z wyrazistością stylu i fantazyjnymi szlifami kamieni tworzą obiekt wyrafinowany estetycznie, o wysublimowanym charakterze, zdecydowanie ponadczasowy i kolekcjonerski, gdzie szlachetność formy i elegancja, wartość użytego kruszcu i kamieni łączą się z jakością, precyzją i niepowtarzalnością, jakie cechowała tworzona wtedy biżuteria. 

 

Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.

Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki