nowosci

Bransolety

Rare: Bransoleta secesyjna z brylantami starego szlifu 3,20 ct i nietraktowanym szafirem wysokiej jakości 1,40 ct, Austro-Węgry XIX/XX w.

Rare: Bransoleta secesyjna z brylantami starego szlifu 3,20 ct i nietraktowanym szafirem wysokiej jakości 1,40 ct, Austro-Węgry XIX/XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 95 000,00 zł

BRANSOLETA Z BRYLANTAMI STAREGO SZLIFU 3,20 CT,

I NIETRAKTOWANYM SZAFIREM 1,40 CT,

MOTYW KONICZYNKI - SECESJA, BUDAPESZT XIX/XX W.

 

 Wyrafinowana w formie, wysublimowana w estetyce secesji przełomu wieków, emanująca niezwykłym wdziękiem i czarem, magią stylu, motywu i urodą kamieni - bransoleta wykonana w złocie pr.  0,580 /dawna pr. 4/.

 

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., ówczesne Austro-Węgry, Budapeszt.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze austro-węgierskie stosowane w latach 1872-1937 z cechą kontrolną dla Budapesztu bite wewnątrz tylnej półobręczy bransolety razem z monogramem złotnika AO.

 

Zdobienie - subtelna forma całości w kunsztownej dawnej pracy złotniczej dekorowana urokliwym motywem koniczynki, który tworzą diamenty łezki i szafir naturalny nietraktowany.

Diamenty - łezki szlify brylantowe stare o masie łącznej ok. 2,50 ct / 1,30 ct i 1,20 ct/.  i doskonałych parametrach;

 Barwa/czystość - G-H/VS2 - SI1.

Wymiary - 7,60 mm - 7,50 mm x 6,10 mm.

 

Szafir naturalny nietraktowany wysokiej jakości, o intensywnej niebieskiej barwie, przezroczysty - masa ok. 1,40 ct.

 

 Pozostałe diamenty - 15 kamieni o szlifach starych brylantowych, fasetowych i rozetowych - masa ok. 0,70 ct.,

Barwa/czystość - F-H/VS-SI.

 

 Masa bransolety - 16,45 g.

Wymiary - korona 1,6 cm x 1,2 cm, szer. obręczy - 2 mm - 3 mm, obręcz owalna   - 5,9 cm x 5,2 cm; owal na średni i tęższy nadgarstek. 

 

 Bransoleta zachwyca zarówno formą, wysublimowaną kompozycją całości, jak i pięknymi kamieniami - egzemplarz kolekcjonerski z niezaprzeczalnym urokiem i magią rzeczy dawnej. 

Prezentuje piękno wyrafinowane, kobiece i pełne subtelności, z wyraźnym klimatem epoki.  Zwraca uwagę spójnością projektu,  precyzją i kunsztem pracy, z zachowaniem właściwej dla secesji estetyki, jak i ponadczasowej symboliki koniczynki.

 

Całość z duszą i historią,  niezwykłą finezją;  ponadczasowe piękno z idealnie  wyeksponowaną urodą doskonałej jakości kamieni.

 

Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.

Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki