nowosci

Komplety biżuterii

Komplet biżuterii - kolczyki i broszo-wisior ze szmaragdami i emalią, II połowa XIX w.

Komplet biżuterii - kolczyki i broszo-wisior ze szmaragdami i emalią, II połowa XIX w.

Cena:
Cena:
Cena: 7 900,00 zł
Przedmiot zarezerwowany

KOMPLET BIŻUTERII HISTORYCZNEJ - BROSZO-WISIOR I KOLCZYKI ZŁOTE

ZE SZMARAGDAMI, II POŁOWA  XIX W.

 

 Unikalny komplet historyczny prezentujący kunszt złotniczy właściwy epoce i zachwycający połączeniem formy, dekoracji emaliowanej i antykizującej stylistyki z zielenią szmaragdów. Dodatkowo broszowisior jest świetnym przykładem XIX w. biżuterii wielofunkcyjnej używanej na co dzień. Nadto całość w pięknym stanie zachowania, co szczególnie podkreślam.

Złoto pr. ok. 0,580 - na całej powierzchni dodatkowo dukatowane.

 

Czas powstania/pochodzenie - II połowa XIX w., ok. 1860-80, styl historyczno-archeologiczny, prawdopodobnie tereny dawnych Austro-Węgier.

 

Zdobienie - centralnie ażurowa kunsztowna aplikacja dekorowana szmaragdami i granulacją; grawerunek i czarna emalia podkreślająca antykizujący charakter całej kompozycji.

Szmaragdy w szlifach fasetowych - masa łączna ok. 0,55 ct., wym. 4,80 mm - 3,90 mm do 3,80 mm.

 

Konstrukcja - kolczyki posiadają oryginalne z tego okresu zapięcia i zakładane są  z przodu ucha z dodatkową blokadką - kółeczkiem  utrzymującym je we właściwej pozycji.

Broszowisior posiada charakterystyczny dla tego okresu mechanizm umożliwiający komfortowe noszenie zarówno broszy,  jak i wisiora.

 

Element zapięcia broszy - szpilka  - jest zdejmowana w prosty sposób - pokazuję na fot., posiada blokadkę w zawiasie, zaś haczyk jest montowany na ruchomym zawiasku umożliwającym chowanie go w środku.

Z kolei zawiesie jest ruchome i także może być schowane wewnątrz korpusu broszy lub można go zdjąć całkowicie. I jedna i druga opcja umożliwiają wyjątkowo komfortowe użytkowanie tego broszowisiora.

 

 Masa całego kompletu - 11,17 g.

Wymiary - kolczyki średnica 1,7 cm, długość - 2,2 cm.

Broszo-wisior - średnica 3 cm, długość z zawiesiem - 3,5 cm.

Stan zachowania -  wyśmienity, rzadko spotykany w tego typu biżuterii, pięknie zachowana emalia, broszowisior z patyną wewnątrz.

 

Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.

Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki