nowosci

Naszyjniki, zawieszki

La Belle Époque - naszyjnik z diamentami starego szlifu - 8,20 ct - Austro-Węgry XIX/XX w.

La Belle Époque - naszyjnik z diamentami starego szlifu - 8,20 ct -  Austro-Węgry XIX/XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 55 000,00 zł

LA BELLE ÉPOQUE - NASZYJNIK SREBRNO-ZŁOTY Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 8,20 CT

CENTRALNY DIAMENT  - 5,20 CT

AUSTRO-WĘGRY, WIEDEŃ XIX/XX W.

 

Stylem, który jak żaden inny w historii biżuterii podkreślał  piękno i wyjątkowość kobiecej urody, była niezaprzeczalnie secesja.  Uwodzicielski powab, wdzięk i nadzwyczajny charme  belle epoque, będący swoistym przełomem w stylu biżuterii, zdominował wszystkie dziedziny sztuki, a jego magia  do dzisiaj przemawia do nas z całą swoją mocą  - jak żadna inna, co doskonale oddaje ten naszyjnik.

 

Unikalny naszyjnik, doskonale oddający estetykę secesji dawnego Wiednia, i  - co podkreślam szczególnie - w pięknym, kompletnym stanie zachowania z epoki, wykonany w złocie pr. 0,580 i srebrze ok.  0,800.

Czas powstania/pochodzenie - przełom XIX/XX w., secesja wiedeńska.

Naszyjnik posiada urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier z okresu 1901-1921, są to cechy celne - wwozowe, na importy; wykonanie -  na co wskazuje forma,  technika jak i oprawy i szlify kamieni  - może być nieznacznie wcześniejsze.

 

Zdobienie - okazała, katalogowa forma i w całości ręczna konstrukcja srebrno-złota dekorowana diamentami w szlifach rozet holenderskich, antwerpskich i rautów - masa łączna szacowana w oprawach - ok. 8,20 ct. /97 kamieni/.

Kamień centralny - w szlifie rozety holenderskiej na formie owalu - masa szacowana w oprawie - ok. 5,20 ct.

Barwa/czystość -  I-J/SI.

Pozostałe diamenty - 96 kamieni - masa szacowana ok. 3,0 ct.

 

Rozety z właściwym sobie blaskiem i błyskiem charakterystycznym tylko dla diamentu w tym szlifie - prezentują całe swoje piękno w tak okazałej formie naszyjnika, co ze względu na specyfikę tego szlifu jest bardzo trudne do oddania na zdjęciach, zaś przy najmniejszym ruchu - są pełne życia.

 

Masa naszyjnika - 27,690 grama.

Wymiary - element centralny 7 cm długości x 6,3 cm szerokości maksymalnej.

Długość użytkowa - 40,5 cm.

Stan zachowania - zasługuje na szczególne podkreślenie - jest bardzo piękny, oryginalny - bez napraw, przeróbek, ingerencji, tak często obecnych w tego typu okazałych formach.

 

Naszyjnik wyjątkowo kobiecy i wysublimowany, urzekający formą i urodą dawnego diamentu i szlifu, jak i niebywałym kunsztem złotniczym.

Kompozycja zdecydowanie ponadczasowego charakteru i urody,  pełna wdzięku, finezji i magii secesji, jak i lekkości  - mimo tak okazałej kompozycji i masy diamentów. Nadto - tu nie ma identycznych,  takich samych jak współczesne, kamieni  - każdy ze swoją magią, ogniem, duszą i historią.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty