Pierścionki
PIERŚCIONEK Z NIETRAKTOWANYM RUBINEM WYSOKIEJ JAKOŚCI, 1,20 CT
I DIAMENTAMI 1 CT., PIĘKNA KLASYKA
Karmazycja rubinowo-brylantowa z nietraktowanym rubinem wyjątkowej jakości - nasycenia, tonu barwy i czystości.
Złoto pr. 0,585 i srebro 0,900 przy oprawie diamentów.
Zachęcam do zobaczenia filmików - Instagram - tutaj
FB - tutaj
Czas powstania - około połowy XX w. /1950-60/.
Zdobienie - ażurowa, kunsztowna forma w ręcznej dawnej pracy złotniczej - naturalny i nietraktowany - niepoprawiany w żaden sposób - rubin wysokiej jakości i intensywności barwy o masie ok. 1,20 ct.
Wymiary rubinu - 6,90 mm - 5,50 mm, x h 4,35 mm.
Diamenty - szlify brylantowe o masie ok. 1 ct.
Barwa - G-H/czystość - SI-P1.
Masa pierścionka - 4,24 g.
Wymiary - korona 1,5 cm x 1,2 cm.
Rozmiar jubilerski - 15.
Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny bez uszkodzeń.
Nietraktowane rubiny w takiej barwie i takiej jakości są rzadko spotykane. Ponad 95 proc. rubinów, szafirów i szmaragdów przed wprowadzeniem do obrotu jubilerskiego, poddawane jest najpierw upiększaniu barwy i czystości. W przypadku rubinów częste jest wygrzewanie w boraksie czy wypełnianie szkłem ołowiowym.
Każdy wyrób z certyfikatem rzeczoznawcy.
Dostawa | Sposoby płatności | Koszty wysyłki
Kamienie naturalne nietraktowane - to kamienie bez żadnych śladów poprawiania/modyfikowania barwy, czystości, przezroczystości, czyli bez śladów traktowania.
Kamienie poprawiane/traktowane/modyfikowane to kamienie naturalne oczywiście - w których za pomocą manipulacji - tj. najczęściej wygrzewania lub nasycania dyfuzyjnego w przypadku szafirów, wypełniania szczelin/impregnowania, olejowania w przypadku szmaragdów, wreszcie napromieniowania /np. diamenty czy topazy/ zmienia się, czyli poprawia parametry tych kamieni, tj. barwę, czystość, przezroczystość. Inne metody modyfikacji - powlekanie, barwienie, wybielanie.
W przypadku rubinów częste jest wygrzewanie w boraksie czy wypełnianie szkłem ołowiowym.
Ze względu na małą ilość dobrej jakości surowca ilość rubinow w różnym stopniu ingerencji w kamienie dawno przekroczyła 90 % rynku, zaś ilość wypełnianych szkłem czy wygrzewanych w boraksie systematycznie wzrasta.
Tak powszechne niebieskie topazy - naturalne oczywiście, oferowane jako piękne kamienie - zawsze naświetlane, z brunatnych tanzanitów czy szafirów - mamy kobaltowo-niebieskie "okazy" czy jedna z prymitywniejszych metod powlekania tworzy nam topaz mystic (!). A kompozyty żywiczno-szmaragdowe tworzą piękne szmaragdy, którymi zalany jest rynek ze względu na brak dobrego surowca.
Ponad 95 proc. rubinów, szafirów i szmaragdów i pozostałych kolorowych kamieni przed wprowadzeniem do obrotu jubilerskiego, poddawana jest więc najpierw upiększaniu barwy i czystości. Proceder dawny i powszechny, szczególnie w biżuterii z II połowy XX w. i współczesnej, unowocześniane są tylko metody traktowania/poprawiania.