nowosci

Archiwum Biżuterii

Medalion złoty w formie sekretnika - diamenty starego szlifu 1,30 CT, perły głębinowe, onyks - Francja XIX w.

Medalion złoty w formie sekretnika  - diamenty starego szlifu 1,30 CT, perły głębinowe, onyks - Francja XIX w.

sprzedany.png

MEDALION ZŁOTY W FORMIE SEKRETNIKA Z DIAMENTAMI STAREGO SZLIFU - 1,30 CT

PERŁAMI GŁĘBINOWYMI I ONYKSEM, FRANCJA XIX W.

 

Okazały medalion wykonany w złocie próby 0,750.

 

Czas powstania/pochodzenie - ostatnia ćwierć XIX w., lata 1870/80., ocechowanie - historyczne punce probiercze Francji z okresu 1847-1919 bite na odwrociu zawiesia oraz na koluszku.

 

Medalion wpisuje się w nurt bizuterii historycznej w jej odmianie sentymentalnej i to zarówno jeśli idzie o formę jubilerską - sekretnika ze schowkiem sentymentalnym, jak i użytą symbolikę - motyw strzały Amora i serca - z diamentami, które mają wzmacniać przekaz emocjonalny.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach historycznych: starym brylantowym na owalu /centralny kamień/ oraz rozetowych  o łącznej masie 1,30 ct. Biel - H-I /Wesselton do Top Crystal/, czystość SI.

Perły głębinowe w filigranowym oplocie wokół onyksu /montowane na złotych szpilkach /, osadzone także w dekoracji  górnej części medalionu w połączeniu z motywem lilii - fleur-de-lis.

Onyks. Na odwrociu schowek sentymentalny, przeszklony.

 

Masa medalionu - 25.240 grama.

Wymiary - długość z zawiesiem 6,7 cm, szerokość - 3,4 cm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny z epoki, zarówno konstrukcji całości, jak i zdobień oraz kamieni. Jedynie w dolnej części medalionu na krawędzi od spodu, widoczny z bardzo bliskiej odległości, minimalny ślad po starej reparacji, niewidoczny w noszeniu i bez wpływu na urodę medalionu.

 

Historyczny egzemplarz biżuterii w rzadkiej kompozycji,  symbolice serca i strzały co prawda charakterystycznej dla starej Francji, ale w takiej formie jak ta, bardzo rzadko spotykanej w dekoracji medalionów.

Jednostkowy egzemplarz urzekający nie tylko kunsztem  i  klasą XIX w. biżuterii francuskiej, ale przede wszystkim tak pięknie wyrażoną symboliką miłości, zupełnie już dziś nieobecną.

 

Zakup z certyfikatem biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty