nowosci

Archiwum Biżuterii

Perły głębinowe i diamenty - bransoleta platynowo-złota, pocz. XX w.

Perły głębinowe i diamenty - bransoleta platynowo-złota, pocz. XX w.

sprzedany.png

UNIKALNA 

BRANSOLETA PLATYNOWO-ZŁOTA  Z POCZĄTKU XX W. - WIEDEŃ

PERŁY GŁĘBINOWE I DIAMENTY STAREGO SZLIFU 1 CT

 

Bransoleta w formie 'miękkiej' wykonana w złocie próby 0,585 oraz platynie próby 0,900.

 

Czas i miejsce powstania - początek XX w., ok. 1900-15, Wiedeń.

 

Ocechowanie - dość ciekawe - na jednym z modułów bransolety urzędowe historyczne punce probiercze ówczesnych Austro-Węgier z cechą miejską A - Urząd Probierczy w Wiedniu z okresu 1872-1922, na złoto pr. 4 /0.580/.

Na przeciwległym ogniwie - cecha kontrolna dla Wiednia.

Na zapięciu bransolety z jednej strony inicjały złotnika/cechy warsztatowe R&S, z drugiej strony bardzo rzadko spotykana urzędowa punca probiercza, którą cechowano tylko wyroby zabytkowe pochodzące sprzed 1945 roku - stosowana w Czechosłowacji po roku 1962.

Jest to godne uwagi w kontekście stosowanych w tej materii praktyk w Polsce po 1945 roku  - 'kasowników' historycznych punc probierczych przez ówczesne urzędy probiercze i nabijania cech współczesnych.

 

Zdobienie - diamenty naturalne w szlifach rozetowych o masie łącznej szacowanej w oprawach - ok. 1 ct.

Barwa H-I, czystość SI. Diamenty żywe  - 'iskiereczki', z blaskiem dawnego szlifu rozetowego, trudnego do oddania na zdjęciach. 

Uroku całości dodają perełki głębinowe świetnie wkomponowane w wysublimowaną stylistykę całości, jak i miękką formę bransolety.

 

Masa bransolety - 11,410 grama.

Wymiary - długość użytkowa 17,5 cm, szerokośc - 5 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, oryginalny  - zarówno misterna konstrukcja  całości i kamienie w stanie wyśmienitym,  bardzo zadbanym.

 

Bransoleta w rzadkiej, oryginalnej i wysublimowanej formie; urzeka kompozycją perełek z diamentami w subtelnej i niezwykle precyzyjnej - ponad stuletniej  - pracy jubilerskiej.

Każde ogniwo z diamentami tworzą trzy ruchome elementy montowane na zawiaskach, w konstrukcji ze złota łączonego z platyną przy oprawie rozet diamentowych. Całość niesłychanie kobieca, stylowa i ponadczasowa zdecydowanie.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty