nowosci

Archiwum Biżuterii

Szmaragd i brylanty starego szlifu 1 ct - unikalny pierścień XIX w.

Szmaragd i brylanty starego szlifu 1 ct - unikalny pierścień XIX w.

sprzedany.png

SZMARAGD W PIĘKNEJ ZIELENI I BRYLANTY STAREGO SZLIFU 1 CT -

UNIKALNY PIERŚCIEŃ XIX W.

 

Smaragdos, smaragdus, esmerald, smarati...Zielony kamień. Kamień bogini Izydy. Jeden z najskuteczniejszych talizmanów miłosnych.

Szmaragd to barwna odmiana berylu, najdroższa i najbardziej ceniona. Najlepsze okazy charakteryzują się bardzo intensywnym kolorem o dużej głębi - jak w tym właśnie pierścieniu, na co zwracam szczególną Państwa uwagę - ten kamień trzeba zobaczyć na żywo. 

Szmaragd przyjmuje odcienie od bladej zieleni liści poprzez zieleń ostrą do ciemnej zieleni jodłowej. Do dzisiaj wzbudza zachwyt, a piękne okazy bywają niejednokrotnie droższe od diamentów.

 

Największym powodzeniem szmaragdy cieszyły się w czasach Kleopatry, która miała ich ogromne kolekcje. Uważane były wtedy za klejnot Izydy, matki bogów, opiekującej się kobietami. Szmaragdowe amulety przyszłe matki wkładały do kolebki swych dzieci. Wielbicielem szmaragdów był również Aleksander Macedoński.

W starożytnym Rzymie szmaragd przypisywany był bogini Wenus i uważany za atrybut miłości, zaś w połączeniu z diamentami nabiera jeszcze większej mocy. Kolekcję leczniczych szmaragdów posiadał Juliusz Cezar.

Słynny zaręczynowy pierścionek w formie węża ofiarowany Królowej Wiktorii przez księcia Alberta zdobił  szmaragd.

Hindusi właśnie szmaragd uważają za potężnie ochronny amulet życia, na najwyższym poziomie świadomości.

A dziś jest doskonałym amuletem dla każdego - odmładza duchowo i fizycznie.

 

Unikalny pierścień wykonany w złocie próby 0,585.

 

Czas powstania/pochodzenie - koniec XIX w., ok. 1890-1900, forma pierścienia, technika wykonania, zdobienia i oprawy kamieni wskazują  na wiedeńską szkołę jubilerską przełomu wieków,  tu utrzymaną w stylistyce historyzmu.

Zdobienie - szmaragd naturalny w głębokiej nasyconej zieleni  - intensywnie wybarwiony, o wysokim stopniu klarowności i wyjątkowo pięknym odcieniu zieleni.

Masa szacowana w oprawie - ok. 1,20 ct.

 

Diamenty naturalne w szlifach starych brylantowych i fasetowych /formy cushion/ - masa łączna ok.  1 ct  /18 kamieni/.

Barwa bieli H, czystość VS do SI.

Diamenty niezwykle żywe, o doskonałych parametrach urzekają blaskiem dawnego szlifu wyeksponowanym i poprzez oryginalną formę korony pierścionka - wielostopniową - jak i szlachetną, piękną patynę w zakamarkach opraw stwarzającą odpowiedni światłocień. 

 

Konstrukcja korony ażurowa dekorowana motywami floralnymi w postaci listków dodających całości szczególnego klimatu i uroku, jak i finezji i lekkości mimo tak okazałej bogatej formy.

 

Masa pierścionka - 6,100 grama.

Wymiary - korona 2 cm x 1,8 cm. Rozmiar jubilerski 16,5 - średnica wewnątrz szyny - 17,80 mm.

Stan zachowania - bardzo dobry, konstrukcja bez zastrzeżeń, szmaragd posiada z racji wieku widoczne pod lupą x10 delikatne przytarcia faset.

 

Charakter, uroda i charyzma tego pierścionka to szmaragd piękna barwy i klasy rzadko spotykanej w tego typu historycznych pierścionkach. Zachwyca forma wielostopniowej ażurowej konstrukcji z doskonałym wyeksponowniem urody kamieni, jak i precyzja i kunszt pracy jubilerskiej tworzące niepowtarzalny urok, duszę i wyjątkowy klimat tego jednostkowego egzemplarza historycznego.

 

Dołączam certyfikat biegłego rzeczoznawcy jubilerskiego/gemmologa/eksperta diamentów i kamieni szlachetnych.

 

Sposoby płatności | Koszty wysyłki | Zwroty