nowosci

Bransolety

Bransoleta złota z funkcją broszy - diamenty 1,80 ct i szmaragd, Wiedeń pocz. XX w.

Bransoleta złota z funkcją broszy - diamenty 1,80 ct i szmaragd, Wiedeń  pocz. XX w.

Cena:
Cena:
Cena: 18 000,00 zł

BRANSOLETA ZŁOTA Z FUNKCJĄ BROSZY - DIAMENTY 1,80 CT I SZMARAGD,

WIEDEŃ,  POCZ. XX W.

 

Unikalna, subtelna bransoleta  -  i jednocześnie brosza -  prezentujące typ biżuterii wielofunkcyjnej, której rozwiązań i majstersztyku dawnej pracy złotniczej próżno szukać w dzisiejszych wyrobach galanterii biżuteryjnej.

 

Bransoleta z nurtu ponadczasowej klasyki doskonałej na co dzień - a taka w formie wielofunkcyjnej jest niezwykle rzadko spotykana - wykonana w złocie pr.  0,580 /pr. 4/. i srebrze ok. 0,950 - oprawy diamentów.

 

Czas powstania/pochodzenie - pocz. XX w., Wiedeń.

Ocechowanie - urzędowe historyczne punce probiercze austro-węgierskie stosowane w latach 1872-1922 z cechą kontrolną dla Wiednia bite wewnątrz tylnej półobręczy bransolety razem z monogramem złotnika FK, monogram powtórzony w przedniej półobręczy; ten sam komplet cech probierczych urzędowych i warsztatowych bity na odwrociu konstrukcji broszy i na szpilce.

 

Zdobienie/konstrukcja - bransoleta dekorowana centralnie karmazycją brylantowo-szmaragdową odkręcaną - montowaną na ażurowej podstawie korony gwintowanej; analogicznie konstrukcja broszy ma możliwość dokręcenia karmazycji, którą możemy ustawiać w dowolnej pozycji. 

Piękna, prosta minimalistyczna konstrukcja broszy.

 

Karmazycja dekorowana diamentami w szlifach starych brylantowych oprawnych w srebro oraz szmaragdem oprawionym w złocie.

W obręczy bransolety diamenty w szlifach brylantowych starych, fasetowych i rozetowych - łącznie z karmazycją 36  diamentów o masie łącznej 1,80 ct.

Barwa/czystość - od G do K/SI do P1.

Szmaragd w szlifie fasetowym starym  - forma  cushion  - 5,40 mm x 4,50 mm, masa ok. 0,80 ct., zielona żywa barwa  - oprawa zamknięta od spodu.

 

Masa bransolety - 12,91 g.

Wymiary - obręcz owalna 6,2 cm x 5,2 cm, na średni i tęższy nadgarstek.

Markiza - 1,2 cm x 1 cm.

Stan zachowania - oryginalny i wyśmienity całości - podkreślam szczególnie.

 

Dla miłośniczek unikatowych historycznych cacek z duszą i niezaprzeczalnym wdziękiem polecam szczególnie.